Časté dotazy

Kolik mě bude stát pořízení Heatflow?

Cenovou nabídku vypracujeme po konzultaci dle Vašich podkladů a individuálních přání.

Rádi Vás přivítáme v našem showroomu, kde si můžete veškeré naše produkty vyzkoušet. Domluvte si schůzku a přineste si svůj projekt. Vzhledem k více jak 10ti letým zkušenostem ve stavebnictví s Vámi u kafe probereme možnosti naší spolupráce od betonových podlah, omítek, topení či inteligentních systémů ovládání Vaší domácnosti.

Je cena finální?

Ano. U vytápěcího systému Heatflow stanovíme cenu dle projektu přesně. Neexistují skryté náklady a položky.

Jaké mám možnosti ovládání svého topení Heatflow?

Ovládání můžeme rozdělit na 2 základní druhy:

  • Termostaty – libovolné termostaty s vzduchovým a podlahovým nebo stropním čidlem. Design lze dnes již spojit s řadou vámi vybraných vypínačů.
  • Chytré ovládání domu – mimo jiných výhod chytrého domu můžete díky něj ovládat i vytápění. Tato možnost má mnohé výhody. Více informací najdete na stránce věnováné chytrému domu.

Rádi vám s výběrem toho správného ovládání poradíme.

Je Heatflow zdravé?

Ano. Naprosto. Heatflow vyzařuje stejnou energii (biogenní vlnová délka) jako sluncem Na tento typ záření jsme evolučně zvyklí po tisíce let.

Další zdravotní bonusy jsou:

  • Nízký teplotní spád – díky minimálním teplotním rozdílům je váš dům vytopen rovnoměrně. Včetně zdí, podlah a stropů. Vzduch tak cirkuluje pomalu, nevíří prach a podlaha není přetopená.
  • Nepřetopený, nevysušený vzduch – díky tomu, že se vzduch ohřívají všechny stěny, neprochází procesem “přehřátí” a udržuje si ideální vzdušnou vlhkost.
  • Naprostá eliminace vlhkosti zdiva – díky hluboké akumulaci tepla do konstrukce domu zůstane zdivo vždy suché. Plísně nemají šanci
  • Nasycuje vzduch anionty

Infrazáření - není to nebezpečné?

Není. Je to jen odborný název pro určitý typ energie s danou vlnovou délkou. Vše co má teplotu vyšší než absolutní 0, vyzařuje nějaký typ záření. A protože Heatflow má velmi podobnou vlnovou délku jako slunce a zároveň je tato energie velmi podobná té, kterou vyzařuje Vaše tělo, jde o druh energie, který je lidem vlastní. Jediný rozdíl je ten, že Heatflow můžete na rozdíl od Slunce řídit.

Kolik ročně protopím?

Pro výpočet roční ekonomické náročnosti je zásadní správně vypočtená energetická ztráta budovy. Pak můžeme roční provozní náklady odhadovat velmi přesně. Můžete počítat s tím, že každá KW Vaší budovy Vás přijde na cca 2200 Kč ročně.

Například tedy dům o velikosti 120 m2 s tepelnou ztrátou 5 KW ročně protopí cca. 11.000 Kč.

Jak si Heatflow stojí v porovnání s ostatními druhy vytápění?

Výbornou. Ať už se bavíme o tepelném komfortu, ovládání, životnosti, designu. Ve všech těchto ohledech Heatflow jednoznačně vede. A cena? Pokud spojíme pořizovací náklady a roční provozní náklady spolu s životností, je Heatflow také vítězem.

Je nějaký rozdíl v distribuci tepla v domě při použití Heatflow a jiných topných systémů?

Rozdíl je velký. S Heatflow řídíte každý pokoj zvlášť. Můžete tedy velmi přesně definovat teplotu pro každý pokoj jinak. Heatflow vám zatopí jen v místnostech, které to potřebují.

Představte si situaci, kdy na podzim potřebujete vytopit např. Koupelnu. S teplovodním vytápěním se sepne 15 KW kotel, nahřeje 120 litrů vody a během 2 hodin koupenu vytopí. S Heatflow se však sepne 1300 W s nejrychlejší odezvou na trhu a pořadované teploty dosáhnete v řádu minut.

Jaká je záruka a životnost Heatflow?

Výrobcem definovaná životnost je minimálně 30 let při nepřetržitém běhu, což v našich podmínkách je více než 100 let bezproblémové životnosti. Proto dáváme na fólie Heatflow záruku 10 let.

Pokud budu mít doma vytápění Heatflow, co se může pokazit?

V celém systému nejsou žádné pohyblivé součástky. Stejně tak v systému není proces změn tlaku a kolísání teplot je ze všech variant vytápění nejnižší. Nejcitlivější součástí bude tedy termostat, který při správném zapojení vydrží i desetiletí.

A pokud Heatlfow ovládáte přes chytrou domácnost LOXONE, ovládání i čidla mají taktéž velmi dlouhou životnost.

Stanu se závislým na elektřině, tedy na jedné energii. Není to nevýhodné?

Není. Spousta lidí má strach, že s výměnou klasického teplovodního systému ztratí možnost variability.

Pokud se ale zamyslíte, jak svět funguje, zjistíte, že podíl spotřebované energii je jednoznačně nakloněn elektřině. Ta bude spíše dlouhodobě zlevňovat. A navíc, variabilitu nestratíte. Elektřinu přece můžete vyrábět doma z mnoha různých zdrojů.

Jak je možné, že Heatflow deklaruje nižší roční ekonomické nároky než například odporové kabely, když obě technologie mají 99% účinnost?

Je to tak. Tento údaj však řeší pouze spotřebu elektrické energie a její přeměnu na energii tepelnou. Až sem mají oba produkty stejnou efektivitu více než 99 %. Dále už vśak ostatní technologie neumí pracovat s efektivní akumulací energie. Tepelná energie se šíří 3 způsoby:

  • Zářením – Heatflow
  • Vedením – podlahové systémy (teplovodní, elektrické )
  • Prouděním – radiátory

Všechny otopné systémy předávají teplo všemi třemi způsoby. Jeden ale vždy dominuje. Heatflow je jediný otopný systém, který v naprosté většině předává energii zářením. A energie naakumulovaná v podlaze, zdech i stopu vám “neuteče”.

Čím je Heatflow tak “zázračné” ?

Ničím. Výrobce Heatflow jen velmi dobře zareagoval na potřeby dnešních domů a jejich vytápění. Zásadní body úspěchu Heatflow jsou:

  • Velká topná plocha, která může efektivně pracovat i s nízkými teplotami – díky tomu šetří Heatflow náklady. Velká topná plocha navíc vytápí rovnoměrně. Takto vytvořené teplo je pocitově daleko příjemnější. Přijďte se o tom přesvědčit do Shoowroom & Café.
  • Specifická vlnová délka – Heatflow produkuje energii stejných vlnových délek, jako Slunce. Na tento typ přenosu tepla jsme evolučně zvyklí po tisíce let.
  • Jednoduchost – celý systém se skládá jen z velmi málo komponent. Topná folie, odrazová folie, separační folie, vodiče, spojovací materiál, izolační materiál.
  • Odolnost – vlastní fólie je velmi odolná, nehrozí prasknutí či neprůchodnost jako u teplovodních variant a vzhledem k velké ploše je “nízkoteplotní” tzn. má delší životnost, nepřehřívá sebe ani navazující materiály.
  • Bezporuchovost – v takto jednoduchém systému, pracujícím na velké ploše s malými teplotami, se prostě nemá co pokazit