Fungování chytrého domu

Co vše má dům umět?

Aby chytrý dům opravu fungoval, je potřeba mu přizpůsobit elektroinstalaci. Proto je dobré si hned od začátku jasně ujasnit, co vše by měl vlastně umět. S tímto rozhodováním vám v De.Mann rádi pomůžeme. Stejně tak s elektroinstalací a montáží speciálních čidel.

Miniserver Loxone

To hlavní, co fungování chytré domácnosti vůbec umožňuje, je miniserver LOXONE. Ví, kolik je hodin, jaké je počasí, díky senzorům měří přesně teplotu, reaguje na pohyb. Je napojen na ovládání vytápění, na světla, reproduktory, zásuvky a mnoho dalšího. Zvládne prostě opravdu hodně. Miniserver Loxone dodáme, zapojíme, naprogramujeme.

O vaše soukromá data se není potřeba bát. Miniserver Loxone nikam nic neposílá. Veškeré údaje jsou dostupné jen vám.

Automatizace a samostatné ovládání

Chytrý dům umí spoustu funkcí automatizovat. V určitý čas třeba vypnout a zapnout spotřebiče, automaticky aktivovat po uzamčení domu alarm nebo společně s budíkem zvednout žaluzie. Ne každý den je ale stejný. Je naprosto jednoduché jednotlivé úkony posunout, upravit, přenastavit.

Speciální vypínač Loxone

Aby bylo ovládání naprosto jednoduché, můžeme využít multifunkčních dotykových vypínačů Loxone. Ovládací zóny vypínače například poznají intenzitu vašeho dotyku, dvojklik či trojklik. Nejsou potřeba vždy, máte přece chytrou aplikaci ve svém počítači či mobilu, ale je možné na nich nastavit mnoho různých funkcí.

Ovládání přes chytrá zařízení

Pomocí aplikace pro mobilní telefony, tablety, standardního programu pro PC, notebook či Mac zvládnete veškeré ovládání. Včetně nastavení a úprav dlouhodobých pravidel a automatizace. To vše třeba z druhé strany Země.

Chytrý dům se učí

Pokud si to budete přát, chytrý dům se může postupně i sám učit. Pozná, jakou teplotu máte v různých místnostech rádi, jakou preferujete v průběhu dne intenzitu a barvu světla nebo jakou muziku posloucháte po probuzení. Například. Podle toho vám pak nabídne možné automatizace. Je pak už jen na vás, zda je použijete, nebo ne.

Výhody chytré domácnosti

Úspora
času

 

Chytrý dům zautomatizuje spoustu činností, které vám dříve zbytečně zabíraly čas. A vy se můžete věnovat důležitějším věcem.

Úspora
peněz

 

Vypínáte při každém odchodu nepotřebné spotřebiče? Topení? S chytrým domem to jde pomocí jednoho tlačítka. I automaticky.

Bezpečnost

 

S chytrým domem už nikdy nenecháte otevřené okno, nezapomenete zamknout nebo nastavit alarm. Dům si vše pohlídá.

Ovládání a přehled
odkudkoli

 

Díky aplikaci pro tablet i mobilní telefon je dům možné ovládat a kontrolovat odkudkoli. Budete se domů vracet dříve, než jste plánovali? Zapněte si včas topení.

Snadné
ovládání

 

Ovládat chytrý dům je jednoduché. Pomocí mobilního telefonu, tabletu i chytrých vypínačů přímo v interiéru to zvládne i malé dítě.

Včasné
varování

 

Kdyby se náhodou spustil požár, praskla voda, nebo se do domu někdo vloupal, chytrý dům vás hned telefonicky upozorní. Stejně jako služby integrované záchranné služby.